PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=727844}
5,2 30 220
ocen
5,2 10 1 30220
6,8 41
ocen krytyków
Córki dancingu
powrót do forum filmu Córki dancingu

...za wystawianie 1, bo to zachęciło mnie do obejrzenia tego filmu. Bez Was mógłbym tego cudu nad Wisłą nie zauważyć.
Moim zdaniem film jest niebanalny, piękny wizualnie i totalnie odjechany. Połączenie dające mieszankę wybuchową. Jest horror, dramat, miuzikal, dawka absurdu, fantasy, a wszystko oparte na klasycznej bajce w otoczce wyłącznie dla dorosłych. Syreny przedstawione są genialnie, wreszcie ktoś pokazał je jako inny gatunek, ze swoją syrenią 'moralnością' i ze swoimi zachowaniami niezrozumiałymi dla ludzi. Wreszcie prawdziwe drapieżne syreny, które traktują ludzi jako rozrywkę i pożywienie (co prawda w 'Piratch z Karaibów' już takie były, ale w PL chyba nie). Fakt, jedna się głupio zakochała i wyszedł z tego dramat, ale w historii Srebrnej tkwi klasyczne przesłanie - czy warto poświęcić siebie w imię miłości? i to jeszcze takiej istniejącej tylko w teojej głowie. Jak mnie wkurza to że go nie zjadła nosz qr.. (jestem świeżo po seansie i jeszcze przeżywam) Jeśli komuś nie podoba się to podstawowe to można znaleźć więcej: zawsze pozostań sobą. Nie walcz ze swoja naturą. Zanim się zmienisz zastanów się, czy na prawdę warto. Zastanów się kto na prawdę cie kocha i kogo kochać warto. Zbytnie skupienie na celu może cię zgubić (nawet jeśli jesteś syreną). Z takim miękkim sercem przydała by ci się twardsza du.a. Nawet jeśli jesteś freakiem, to znajdziesz przyjaciół, jeśli razem z tobą przychodzi kasa.

ps. Nie rozumiem jak można akurat ten film tak namiętnie hejtować? Czytałem na forum różne wypowiedzi, oczywiście najwięcej hejtu jest od osób, które filmu nie raczyły nawet obejrzeć do końca... powiem Wam coś, ale po polsku było by zbyt pospolicie, więc posłużę się literaturą obcą: Fok Julle Naaiers!

ocenił(a) film na 9
Krzysxxx

Eee tam mozna po polsku słowami marszałka: Wy to kury wyprowadzac szczać możecie anie na temat kultury sie wypowiadac i filmow.Dla mnie film genialny jako całośc , wizualnie piekny oparty na klasycznej baśni typu o np. Wandzie co niemnca nie chciała, tamta sie utopiła zrozpaczy a ta nie była za to w stanie go zjesc i zgineła. Dodatkowo film o zyciu , o knajpach, o miłosci, o przyjaźni, o potrzebie akceptacji, o moralności. W sumie wszystkie te tematy, które sa poruszane w klasycznych legendach i baśniach są w tym filmie zawarte, życiowe prawdy, proste, rządzące ludzkościa od tysiecy lat i pewnie za tysiące lat też będą aktualne. Tylko forma sie troche zmienia wraz z rozwojem techniki i kultury. Co do tego zjedzenia to nie było dobrego rozwiązania bo zawsze ktos by zginął albo on albo ona, chociaz powinien bardziej chyba on bo był winien , tylko pytanie czy w imie własnego zycia, własnych potrzeb mozna kogos przysłowiowo zeżreć? Moim zdaniem niekoniecznie , zresztą to klasyczne rozwiązanie chyba jest tez w baśni Andersena użyte gdzie syrena zamienia się piane morską. Ogólnie film jeden z najlepszych polskich filmów ostatnich lat .Od Dassa nie widziałam tak dobrego polskiego filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones