PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=727844}
5,2 30 238
ocen
5,2 10 1 30238
6,8 42
oceny krytyków
Córki dancingu
powrót do forum filmu Córki dancingu

Przed obejrzeniem 'Córek Dancingu' warto przeczytać opis i recenzje filmu.

Fabuła bije po oczach kompletnym absurdem - syreny, wyłowione z Wisły, które dołączają do kapeli dancingowej 'Figi i Daktyle', a w tle PRL.
Serio, jak tego filmu - już po samym opisie - nie można traktować z przymrużeniem oka i dystansem? :)

Film na pewno nie spodoba się wszystkim - to jest absolutny gwarant.
Nie trzeba tutaj dodawać górnolotnych stwierdzeń, że film jest wyłącznie dla koneserów kina. Na pewno część koneserów kina nie byłaby usatysfakcjonowana, jest to absolutnie kwestia gustu i tak na prawdę poziomu tolerancji dla zjawisk innych/dziwnych/niecodziennych/szokujących.

Ale część osób ten film absolutnie zachwyci - co widać po ekstremalnej dystrybucji ocen na filmwebie (większość wystawia albo 1 albo 10), jak również tym, że część osób opuściła salę po połowie filmu.

Dla mnie ten film to perełka. Absolutna uczta dla zmysłów.
Zdjęcia, kostiumy, muzyka, dynamika scen całkowicie mnie porwały.

Kinga Preis jest świetna w swojej roli, podobała mi się również gra brązowowłosej syreny.

Ten film to baśń dla dorosłych/legenda/czarna komedia/horror/musical i pewnie wiele innych gatunków wymieszanych w przedziwnej kombinacji.
Może jednak chodzi o to żeby dać się porwać tej, jak dla mnie, absolutnie magicznej i oryginalnej konwencji, bez szukania większego sensu i spójności fabuły.

Duża ilość scen jest absurdalna, ale jednocześnie niektóre z dialogów są bardzo realne i do bólu prawdziwe.

Dla mnie jeste to film absolutnie godny polecenia, coś czego nie widziałam wcześniej, ani w polskim, ani w zagranicznym kinie.
Ten film kompletnie mnie oczarował i został ze mną po seansie, a w dzisiejszym oceanie sieczki uważam to za jedną z największych wartości.

ocenił(a) film na 10
mabia_2

Zgadzam się całkowicie :) dla mnie film genialny. Szkoda tylko że się tak kończy... łudziłem się, że Srebrna się jednak opamięta.

Krzysxxx

Chyba raczej, że Złota się opamięta.

ocenił(a) film na 7
duzami

I to właśnie w tym filmie jest piękne. Każdy może go odebrać na swój sposób. Jedni trzymają stronę Srebrnej, inni Złotej a jeszcze inni ludzi.. brawa za super film.

ocenił(a) film na 10
duzami

Nie, jednak Srebrna.. miałem nadzieje, że jednak prawdziwa natura się w niej obudzi i nie zamieni się w pianę. A Złota cóż, miała prawo się wkurzyć na ludzi...

ocenił(a) film na 7
mabia_2

Trochę spojleruję w swojej wypowiedzi, więc jeśli ktoś jeszcze nie oglądał to niech nie czyta.

Dopisuję się do tego głosu rozsądku. Film jest wyjątkowy i owszem, nie spodoba się każdemu, ale brawa należą się chociażby dla samej reżyserki za tak odważny debiut. Wczoraj obejrzałam film na pokazie w Sztokholmie w ramach Festiwalu Polskich Filmów. Warto dodać, że Córki Dancingu wyświetlano dwa razy, bowiem bilety na pierwszą projekcję rozeszły się w ciągu kilku dni. Film chwalono za oryginalność, muzykę, groteskowość.
Abstrahując już od samej formy, to przecież bardzo ciekawa i poruszająca historia miłosna. Jak wymowne jest spojrzenie Kingi Preis, gdy Złota w ostatniej chwili ucieka do Wisły. Lub spojrzenie Perkusisty patrzącego na marny koniec swojego niewiernego kolegi z zespołu. Ta historia mówi nam więcej o ludziach niż o syrenach. Aktorzy w tym filmie zagrali fenomenalnie.
Natomiast jeśli już komuś zupełnie nie spodobał się ten film, to jak można przejeść obojętnie obok muzyki?? Dziewczyny z Ballad i Romansów stworzyły moim zdaniem jedną z najciekawszych ścieżek dźwiękowych w polskim kinie ostatnich lat (o ile nie w ostatnich dekadach).
Jak napisała autorka tego postu, trochę więcej dystansu… Gdybym miała okazję, wybrałabym się na film raz jeszcze.

ocenił(a) film na 9
mabia_2

Słowo "absurd" nie bardzo pasuje do opisu filmu z gatunku fantasy, a pod takim szyldem ten film jest reklamowany. Trochę kłuje mnie w oczy.

ocenił(a) film na 1
mabia_2

Nie jest absurdem to, że syreny wyłowione z Wisły dołączają do kapeli dansingowej. To fantastyczno-komediowa konwencja.
Absurdem natomiast jest to, że ganiają z gołymi nogami po deszczu, podczas gdy powiedziane jest, że wystarczy trochę je pokropić woda by nogi zmieniły się w rybie ogony.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones