PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=236958}

Magda M.

6,5 43 316
ocen
6,5 10 1 43316
5,8 5
ocen krytyków
Magda M.
powrót do forum serialu Magda M.

nie wierze...

ocenił(a) serial na 10
morphine_

dokładnie o tym samym pomyślałam , serial jest jednym z lepszych to aż niemożliwe !

ocenił(a) serial na 10
natalia0906

myślę,że wpływ na to ma popularny na filmwebie nurt alternatywno/awangardowo/niszowych użytkowników dla których większość to masówka i przez to zaniżają filmom oceny ;///

użytkownik usunięty
Holly__Golightly

ze niby jak? serial jest nudny, przegadany! szkoda czasu na takie cus! ja sama obejrzalam kilkanascie odc. i czekalam zeby akcja sie rozkrecila! ile mozna sie nad soba uzalac, postac Magdy zalosna :/ sama rozpoczelam przygode z tym serialem dla Malaszynskiego (po odtworcy Granda w Oficerze) spodziewalam sie czegos lepszego niestety...role mdlych do porzygu amantow mu sie nie udaja!

Gra wspaniałe zarówno amantów jak inne role twardzieli Małaszyński wszędzie pasuje i dlatego ma wrogów Którzy wiecznie coś do niego mają ..

użytkownik usunięty
kgrazyna

wrogow? chyba przesadzasz! Uwielbialam go sporo wczesniej (GRAND) ta rola amanta i caly ten serial jest mdly i ckliwy do porzygu. I to, ze go krytukuje za inne role nie oznacza, ze jestem jego wrogiem, nie dorabiaj sobie ''filozofii''

morphine_

serial w kit to i ocena w kit

ocenił(a) serial na 10
Arczi87

Serial ma sporo mega momentów, które rozśmieszą i zainteresują niejednego. Głównie jednak skupia się na uczuciach, emocjach bohaterów i tworzeniu romantycznego klimatu. Taki jego cel i konwencja. Jak to określają anty-fani "jest ckliwy.";) Żaden film czy serial nie odzwierciedla wiernie rzeczywistości. Niektóre nie robią tego specjalnie, podkreślając jeszcze te różnice. ( Tak jest między innymi w omawianym przypadku. ) Prawie wszystkie jednak mają swoje przesłanie.
Serial był bardzo udany, spełniał swoją rolę w 100%. Wyraźnie ukazał to, co miał na celu ukazać i przekazać. Rozejrzyjmy się jednak dookoła siebie i ile romantycznych, wrażliwych dusz dostrzeżemy? Wśród kobiet, a wśród panów?? Każdy z nas zna odpowiedź na to pytanie. W związku z czym okazuje się, że grupa odbiorców tej produkcji wcale nie jest tak szeroka, czyli niższa średnia wcale nie musi odpowiadać jakości tej produkcji. Oglądalność to inna kwestia. Niektórzy mogli zerkać jedynie z ciekawości bądź nudów, nie należąc jednak do grupy docelowej. Nie każdy przecież musi odnajdywać przyjemność we wpatrywaniu się w Magdę, która ma problem z rozwiązaniem swych sercowych spraw. Innym jednak da to przyjemność i rozrywkę. Mówi się też, że serial jest przesłodzony. Ciekawe, w którym miejscu gdyż nie ma w nim żadnych określeń, zdarzeń czy sytuacji rodem z brazylijskich telenowel, a wszelkie uczucia czy emocje są przedstawiane w sposób naturalny, a często wręcz ukryty pod przyjacielskimi złośliwościami. Po prostu bohaterowie serialu żyją miłością, przyjaźnią. Przez to przeżywają, kochają itd. Dla ludzi, którzy trzymają się z dala od takich doznań jest to sztuczne na maksa. Bo jak można przez 40 min. skupiać się na wątpliwościach głównej bohaterki? Jak można zrozumieć jej zachowanie czy tęsknotę za ukochanym? I jeszcze czerpać z tego rozrywkę? Dla tych, którzy są ludźmi wrażliwymi, bądź mają takich w najbliższej rodzinie, będą nie tylko uważać, że serial jest naturalny, ale jeszcze bardzo interesujący i udany. Po prostu odbiorą te określone bodźce.
I to jest według mnie odpowiedź na pytanie założyciela tematu.:)
Pozdrawiam wszystkich fanów tego super serialu...ale resztę ostatecznie też.;) Żeby potem nie było hehe.;)

ocenił(a) serial na 10
Arczi87

A większość postaci jest wiarygodna. Ma swoje wady i zalety przez co można bez trudu je zaakceptować. Tak więc by polubić ten serial wystarczy mieć wrażliwą na emocje duszę. Dlatego więc ludzie, którzy chcą się wypowiadać negatywnie o produkcji nie mają żadnych sensownych argumentów a ich posty są bez sensu.

ocenił(a) serial na 4
arpeggio

Nie ma się co oszukiwać - Magda M. jest serialem, który ma na celu poprawienie humoru odbiorcom, ubarwienie (na ogół) szarej rzeczywistości. Dlatego opowiada o życiu ludzi pięknych, majętnych i żyjących w ładnym otoczeniu (a w tym może przypominać właśnie południowoamerykańskie telenowele, o których wspomina arpeggio dwa posty wyżej). Niska ocena nie jest jednak kwestią wrażliwości i tego, że niewiele osób potrafi ją dostrzec.
Serial nie jest wybitny i chyba też nie takie były jego aspiracje, choć stara się być opiniotwórczy i nieco nieudolnie forsuje nowy styl wielkomiejskiego życia.

ocenił(a) serial na 7
morphine_

Oglądają to 7 lat temu po prostu uwielbiałam, teraz oglądam po raz kolejny i widzę wiele wad tego serialu. Na przykład główna bohaterka, totalnie nierealna i tak KOSZMARNIE denerwująca, że mam ochotę ją spotkać osobiście i wytargać za ramiona, żeby się W KOŃCU ogarnęła.

ocenił(a) serial na 10
morphine_

też się przeraziła , jak to zobaczyłam ..
ten serial jest genialny . odkąd zdjęli go z anteny zawsze w wakacje mam taki swój własny " maraton z Magdą M. " Oglądam wszystkie serie od początku do końca . Mimo że znam sceny na pamięć , nie raz w moim oku pojawia się łza ..

Karolina_Majda

http://polskiefilmyiseriale.blogspot.ca/2012/03/magda-m-2005-2007.html

morphine_

Zgadzam się . Ten serial powinien mieć 9/10 no to dobra chociaż 8/10 . To mój ulubiony serial często płakałam i jeszcze przy tych piosenkach ! !10/10.

ocenił(a) serial na 10
patka99

dla mnie też jest piękny i magiczny , ale nie każdy to lubi, więc najwazniejsze, że nam się podoba, a ocena ? kogo to obchodzi? my ten serial lubimy bez względu na ocenę, więc mi ona jest obojetna

ocenił(a) serial na 4
morphine_

dla mnie jest zbyt "kobiecy". Magda jest jak Werter w spódnicy - kocha tego swojego Piotra, ale boi się mu to okazać. ciągle przez niego ryczy i jak każda typowa kobieta obżera się lodami i popcornem, żeby poczuć się lepiej. cały pierwszy sezon opiera się na tym, że 2 zakochane w sobie osoby chcą ze sobą być, ale z różnych powodów nie mogą. jednak widz już od pierwszego odcinka wie, jak ten sezon się skończy. drugi też był dość żałosny - Piotr wyjeżdża do kliniki, Magda nie wie co jest grane i cierpi. Piotr wraca i wszystko wyjaśnia, ale Magda i tak nie chce go znać, bo ją oszukał. przez cały sezon wypiera ze świadomości swoje uczucia do niego, by na końcu jednak posłuchać serca i wybaczyć mu. banalny TVN-owski jednowątkowiec. jakieś zalety ma - czasem poruszał i przede wszystkim zapoczątkował "modę" na wklejanie do seriali polskich, dobrych, zapomnianych piosenek i za to wielki plus.

użytkownik usunięty
morphine_

Dlaczego? moze dlatego ze, serial jest nudny, przegadany! szkoda czasu na takie cus! ja sama obejrzalam kilkanascie odc. i czekalam zeby akcja sie rozkrecila! ile mozna sie nad soba uzalac, postac Magdy zalosna :/ sama rozpoczelam przygode z tym serialem dla Malaszynskiego (po odtworcy Granda w Oficerze) spodziewalam sie czegos lepszego niestety...role mdlych do porzygu amantow mu sie nie udaja!

ocenił(a) serial na 10
morphine_

Serial jest cudowny! Oglądałam wszystkie odcinki chyba z 5 razy i znowu to robię, a on nadal mnie zaskakuje.

ocenił(a) serial na 7
morphine_

Z trzech powodów:
Po pierwsze: wielcy filmwebowi znawcy kina, którzy będą ten serial hejtować dla samego hejtowania
Po drugie: Nie jest to serial, który przypadnie każdemu do gustu
Po trzecie: Serial jest nierówny. Pierwsze 2 sezony są fajne, 2 ostatnie koszmarne.

ocenił(a) serial na 3
morphine_

A ja nie mogę uwierzyć czemu taka wysoka. Był to najnudniejszy serial, jaki zdarzyło mi się oglądać.

morphine_

o mój Boże. może dlatego - wyobraź sobie - że nie wszystkim się podoba ? niesamowite, prawda? zresztą co się dziwić, skoro Polacy nie potrafią kręcić seriali .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones