PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=580028}

Pieśń imion

The Song of Names
6,4 866
ocen
6,4 10 1 866
Pieśń imion
powrót do forum filmu Pieśń imion
Krzypur

Można ! ale nie wypada hehe

trautmann88

Czyżby? Kto Ci takich głupot nagadał, zainteresuj sie, pooglądaj, znajdziesz sporo filmów o II wojnie bez Żydów, skoro tak bardzo Ci przeszkadzają.

novikus

ty padalcu ! dzie napisałem że nie ma filmu o żydach bez żydów ?

Krzypur

Można i są takie filmy ignorancie. A jakbyś nie zauważył to losy Żydów w czasie II WŚ były przeplatane praktycznie we wszystkich krajach. A jak jesteś taki fajny to skończ szkołę, zarób pieniądze, naucz się czegoś o świecie i sam zrób film, specjalnie taki bez Żydów. Staram się ale nie mogę pojąć skąd te homofobiczne jazdy u tych co najmniej w życiu osiągnęli albo nic w stosunku do ludzi sukcesu i wykształconych.

cjtsd

100% RACJI

cjtsd

101%!

ocenił(a) film na 7
cjtsd

W którym miejscu doszukałeś się tutaj homofobii?

Bokciu

Nie będę ci przytaczał całej definicji "homofobi", ale mogę wyjaśnić gdzie się znalazła w komentarzu. Nie musiałem się doszukiwać, komentarz jest krótki jak nóżki wiewiórki. Żyd, to może cię zaskoczyć, też człowiek. Jakby pisał o Polaku, to również może być dla ciebie zaskakujące, byłoby to także homofobiczne. Jak przeszkadza komuś (zwłaszcza w produkcji artystycznej) nadmiar, pochodzenie, kolor, wyznanie, które dotyczy ludzi to jest to właśnie HOMOFOBIA.

cjtsd

Proponuję jednak przytoczyć ;) homofobia dotyczy TYLKO i wyłącznie dyskryminacji ze względu na orientacje seksualną, te pozostałe o których wspominasz to po prostu rasizm ewentualnie ksenofobia

novikus

Celowo nie użyłem słowa ksenofobia, co wyjaśniam w pierwszym zdaniu. Nie chciałem szczegółowo się rozpisywać, aby komentarz nie był za długi. Przyznaję, że chciałem być złośliwy, a słowo ksenofobia byłoby za bardzo rozgrzeszające. Homofobia to stosunkowo niedawno "ukuty" termin i jest to określenie dla bezpodstawnego lęku ale przed czymś już dawno znanym. Przyczepianie się do filmu, że jest o Żydach, jak i przyczepianie się do kogoś, że lubi Martyniuka i głosuje na PIS, celowo nazwałbym z braku pasującego mi określenia homofobią, bo jest dla mnie tożsamo bez sensu i logiki. O rasizm mi nie chodziło bo Żydzi to nie rasa, ksenofobia lęk przed obcym ale tylko Żydami to też mi nie pasowało. Antysemityzm był ewidentny więc nie warty podkreślania. Mam nadzieję, że wyjaśniłem najkrócej i mało zawile... ...jak mogłem:)

cjtsd

Homofobia nie ma nic wspólnego z antysemityzmem. NIC.

novikus

Oczywiście, że nie ma nic. Chłopka użył niewłaściwego terminu, a teraz próbuje z tego elokwentnie wybrnąć.

cjtsd

Zapoznaj się z definicją homofobii, zanim po raz kolejny zrobisz z siebie durnia. Ale co czym my tu mówimy, skoro nawet  nie potrafisz poprawnie napisać tego terminu.

Bokciu

Powiedział Bokciu, który napisał, że "oksymoron sie robI", "owe kamerowanie" i dziesiątki innych lapsusów.
Bokciu, w kwestii definicji, i tak ogólnie zasad jezyka polskiego, to ty lepiej siedź cicho ...

cjtsd

Ale bełkot!

ocenił(a) film na 7
Krzypur

Czy można chociaż raz poczytać komentarze o Zydach bez antysemickich wpisow? Do porzygu.

ocenił(a) film na 6
Krzypur

Najciekawsze jest to, że nigdy nie wspomina się jakie zazwyczaj obywatelstwo mieli Żydzi w trakcie II WŚ. Po drugie, jeszcze w czasie kampanii wrześniowej miały miejsce przypadki, gdy ludność żydowska wielu polskich miast i miasteczek witała uroczyście wkraczające oddziały Wehrmachtu. W Łodzi i w Pabianicach z inicjatywy miejscowych Żydów zbudowano ukwiecone bramy powitalne, a delegacje żydowskich kahałów witały Niemców chlebem i solą.

Według świadectw niemieckich w wielu miejscach ludność żydowska witała wkraczający do Polski Wehrmacht hitlerowskim pozdrowieniem Heil Hitler, a niekiedy np. w Mławie brała udział w plądrowaniu domów w płonącym mieście.

Jak tu ich nie lubić....

staszpio

Super, świadectwa niemieckie są niewątpliwie bardzo cenne, szczególnie te produkowane na zlecenie Goebbelsa.

staszpio

Tylko czemu piszesz takie brednie ? Może poczytaj coś najpierw na jakiś temat a nie powtarzasz coś bezmyślnie, w Łodzi i Pabianicach owszem witano Niemców kwiatami ale była to mniejszość niemiecka.

ocenił(a) film na 6
RobertWhite

To cytat z Wiki.

staszpio

Trudno mi uwierzyć że gdzieś na Wiki było tak napisane ale z chęcią bym się dowiedział pod jakim hasłem.

ocenił(a) film na 6
RobertWhite

https://pl.wikipedia.org/wiki/Historia_%C5%BByd%C3%B3w_w_Polsce

rys historyczny został już wspomniany, także nie będę Ci podpowiadał :)

Krzypur

Można, jest mnóstwo filmów o II wojnie bez Żydów, ale ten akurat jest o Żydach.

ocenił(a) film na 8
Krzypur

Wybaczcie Krzypurowi,proszę. W dzieciństwie rabbi zamiast napletka pozbawił go kory mózgowej. On specjalnie wyszukuje filmy o Żydach by móc się w nich przeglądać i podbudować swoje miałkie ego.Paradoksalnie cieszy go ,że Żydzi rządzą światem choć on sam był i pozostanie nikim ...

clarencefilmweb

Lubię takie wpisy, takie psycho-socjo wiwisekcje mojej skromnej osoby.

Krzypur

Czy można nakręcić film bez Polaków? Jest zakaz? Do porzygu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones